Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binaların içinden ve dışından kaynaklanan gürültü sorununu çözmek üzere Binaların Gürültüye Karşı Korunması Yönetmeliğini yayımladı. Bir yıl sonra yürürlüğe girecek olan yönetmelikte yalnızca şehirler de değil, resmi ya da özel her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde yaşam konforunu etkileyen ulaşım, sanayi, yapım ve insan kaynaklı dış çevre gürültülerin yanında yapı içinde oluşan komşuluk gürültüleri, darbe sesleri, mekanik sistem ve servis ekipmanlarının gürültülerinin kontrol altına alınmasına yönelik önlem olarak bina yapımlarında kullanılan malzemelerin ses yalıtım özelliği aranacağını duyurdu.

Teknolojik yatırım ve AR-GE konusundaki isabetli ön görüleriyle pazar lideri konumunda bulunan IŞIKLAR YAPI ÜRÜNLERİ; iki yıllık yoğun çalışmalarının sürdürülebilir sonucu olan Ekoklinker 12 ürünüyle çözüm ortaklarını çağın ilerisine taşımış olmanın gururunu yaşıyor. Kendinden yalıtımlı Ekoklinker 12 iç kısımlarına yerleştirilen mineral yün ve klinker özelliğinin birlikte kullanımı ve geleneksel duvar tiplerine göre çok daha ince tasarımıyla hem metrekare kazanımı sağlıyor hem de gerçek bir ses yalıtım imkanı sunuyor. Yoğun ve homojen yapısıyla 41,8 (dB) desibel sesi kesebiliyor. Dolayısıyla günümüz koşullarında daireler arasındaki ses geçirgenlik sorununa da büyük ölçüde çözüm sunmuş oluyor.  

%100 çevre dostu olan Ekoklinker, gürültülü mekanlarda başka bir yalıtım desteğine ihtiyaç duymadan tam konfor sağlıyor. 1000 derecenin üzerinde ısıyla pişirilmiş kilin mükemmel dayanıklılığıyla birlikte, kışın ısınmak yazın serinlemek için harcadığımız enerjiyi minimuma düşürüp, ısı yalıtım görevini de üstlenerek ekonomik yapısıyla öne çıkıyor.

Yangına karşı dayanıklı yapısı, nem barındırmama özelliği, kolay işlenebilir yapısı ve pek çok daha avantajıyla huzurlu bir ortamda yaşamak isteyenlerin ilk tercihi oluyor…

 

Haberin tüm detayları için:

http://www.hurriyet.com.tr/binalarda-yeni-donem-bir-yil-sonra-basliyor-40475653